28 Mayıs 2016 Cumartesi
Anasayfa >> Etiket Arşivi: azospermi tedavisi

Etiket Arşivi: azospermi tedavisi

İkiz Bebek Sahibi Olmak İçin

kisirlik_tedavisinde_kok_hucre_umudu_1315551359

İkiz bebek sahibi olmak için neler yapılmalıdır? İkiz bebek sahibi olmak için uygulanacak yöntemler nelerdir? İkiz bebek doğrumak sağlık açısından ... Devamını Oku »

Varikosel miyim?

tup-bebek1 (1)

Varikosel Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanılan anormalliklerin başında varikosel gelmektedir. Varikosel yıllardır kısırlığın en fazla suçlanan nedenlerinin başında ... Devamını Oku »

Azospermi Bilgisi

kisirlik-testi

Azospermi Nedir? Menide hiç sperm bulunmaması anlamına gelen azospermi tüm erkeklerin %1’inde, infertilite (kısırlık) problemi olan erkeklerin ise %10 – ... Devamını Oku »

TESE Cerrahi Sperm Arama

4

Cerrahi Sperm Arama Erkek kısırlığında mikroenjeksiyonun keşfinden sonra en önemli gelişme menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklerde uygulanan cerrahi girişimdir. Bu ... Devamını Oku »

Kısırlık Tedavisi ve İlaçlar

tup-bebek

  İnfertilitenin tedavisi sebebine, ne kadardır infertil olunduğuna, çiftlerin yaşına ve diğer birçok kişisel özelliklere göre değişebilmektedir. İnfertilitenin bazı sebepleri ... Devamını Oku »

Spermiogram – Sperm Analizi

8

Sperm analizi kısırlık araştırmalarının önemli adımlarından biridir. Analiz sırasında toplam sperm sayısı, hareketleri (motilite) ve şekil (morfoloji) özellikleri incelenir.  Ayrıca ... Devamını Oku »

Kısırlık Sorununda Erkek Tarafı

9

Erkek Kısırlığının Nedenleri Birçok şey bozuk sperm sayısı, hareketliliği ve zayıf dölleme yetisine sebep olabilir. En çok rastlanan erkek kısırlığı ... Devamını Oku »

Erkek kısırlığına Genel Bakış, Tedavisi

azos

Erkeğe ait kısırlık nedenleri arasında en önemli 3 tanesi: 1. Nedeni bilinmeyen sayı, hareketlilik ve yapısal bozukluklar (idiopatik oligoasthenoteratospermi-idiopatik OATs) 2. Testislerden ... Devamını Oku »

Azospermi problemi hakkında bilgi

makale-13

Menide hiç sperm hücresi bulunmuyorsa buna Azospermi adı verilmektedir. Bu durumda spermigram(meni) tahlilinde canlı veya cansız hiçbir sperm hücresi gözükmez. ... Devamını Oku »

Erkeklerin baş derdi kısırlık

makale-17 (1)

Teknolojinin gelişmesi ile erkek kısırlığı tedavisindeki en son yenilikler sayesinde artık gelişkin spermi olmayan erkeklere de testis dokusundan elde edilen ... Devamını Oku »

Varikosel Nedir- Tedavisi var mı?

azas

Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanılan anormalliklerin başında varikoselgelmektedir. Varikosel yıllardır kısırlığın en fazla suçlanan nedenlerinin başında gelmiştir. Varikosel ile kısırlık ilişkisini ... Devamını Oku »

Kısırlık Tedavisi Yenilikler

azom

TÜP BEBEKTE İLERİ YAŞ KADINLARIN HAMİLE KALMA OLASILIĞINI ARTIRAN YENİ BİR TEKNİK Genişletilmiş Kromozom Taraması da denen teknik ,yaşı ileri ... Devamını Oku »