19 Nisan 2015 Pazar
Anasayfa >> Etiket Arşivi: azospermi tedavisi

Etiket Arşivi: azospermi tedavisi

Varikosel miyim?

tup-bebek1 (1)

Varikosel Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanılan anormalliklerin başında varikosel gelmektedir. Varikosel yıllardır kısırlığın en fazla suçlanan nedenlerinin başında ... Devamını Oku »

Azospermi Bilgisi

kisirlik-testi

Azospermi Nedir? Menide hiç sperm bulunmaması anlamına gelen azospermi tüm erkeklerin %1’inde, infertilite (kısırlık) problemi olan erkeklerin ise %10 – ... Devamını Oku »

TESE Cerrahi Sperm Arama

4

Cerrahi Sperm Arama Erkek kısırlığında mikroenjeksiyonun keşfinden sonra en önemli gelişme menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklerde uygulanan cerrahi girişimdir. Bu ... Devamını Oku »

Kısırlık Tedavisi ve İlaçlar

tup-bebek

  İnfertilitenin tedavisi sebebine, ne kadardır infertil olunduğuna, çiftlerin yaşına ve diğer birçok kişisel özelliklere göre değişebilmektedir. İnfertilitenin bazı sebepleri ... Devamını Oku »

Spermiogram – Sperm Analizi

8

Sperm analizi kısırlık araştırmalarının önemli adımlarından biridir. Analiz sırasında toplam sperm sayısı, hareketleri (motilite) ve şekil (morfoloji) özellikleri incelenir.  Ayrıca ... Devamını Oku »

Varikosel Nedir- Tedavisi var mı?

azas

Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanılan anormalliklerin başında varikoselgelmektedir. Varikosel yıllardır kısırlığın en fazla suçlanan nedenlerinin başında gelmiştir. Varikosel ile kısırlık ilişkisini ... Devamını Oku »