Kısırlığa bitkisel çözüm

Arı Poleni ve Kısırlık Tedavisi

Artık çocuk sahibi olmaya mı karar verdiniz? Bu harika! Ancak bazen, kısırlık gibi sorunlar, bu planlarınızın önüne engel koyabilirsiniz. Zamanı geldiğinde, sizin ve eşiniz için en iyi olan, kısırlık için güvenli ve etkili bir tedavi seçeneğidir. Arı poleninin bu sorunlara cevap olabileceğini bilmek sizi şaşırtabilir. Kafanız biraz karıştı mı? Yazımızın devamında, arı poleni ve kısırlık tedavisi için ne gibi yararları olduğunu öğrenebilirsiniz…

Arı Poleni Nedir?

Arı Poleni, bağışıklığın güçlendirilmesi, kilo kontrolü, alerjilerin düzenlenmesi, prostat sorunlarının iyileştirilmesi ve doğurganlığın artırılması gibi çeşitli sağlık yararları sunan; doğal, oldukça besleyici bir besindir. Arı poleni, kadınlarda ve erkeklerde kısırlık tedavisi için son derece etkilidir. Yine de kısırlık tedavisi için, polen gibi doğal bir tedavi seçeneği tercih etmeden önce, mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz.

Kısırlık Tedavisinde Arı Poleni

Yararları Nelerdir?

Besleyicidir

Hayati besin maddeleri yönünden oldukça zengin olan polen, sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar. Yaklaşık 100 farklı besin maddesi içeren polen, önemli proteinler de içermektedir. Ayrıca polen, doğurganlığın arttırılmasında da doğal bir rol üstlenir. Bununla birlikte çinko, bakır, potasyum ve magnezyum gibi mineraller yönünden de zengindir.

Östrojen Seviyelerini Yükseltir

Östrojen, yumurtlamada ve sağlıklı yumurta bırakılmasında aktif bir rol oynar.Yumurtalar daha sağlıklı olursa, hamile olma şansınız da o kadar artar. Hamile kalmaya çalışıyorsanız; arı poleni, östrojen seviyelerinizi yükseltmenize yardımcı olabilir ve gebelik için gerekli olan hormonları dengeler. Ayrıca polen, yumurtaların dayanması ve hayatta kalma yeteneğini arttırır.

Libidoyu Arttırır

Polen, libidonuzu artırır ve enerji seviyenizi yükselterek, sizin de hamile kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca polen, vücudunuzun bağışıklığını güçlendirir ve sizi bazu enfeksiyonlara karşı korur. Polen, bağışıklık sisteminizi güçlendiren gerekli yağ asitlerini, karbonhidratları, glikozu, antioksidanları, fruktozu, vitaminleri, enzimleri ve mineralleri içerir.

Erkek Doğurganlığını Arttırır

Arı poleni yalnızca kadının doğurganlığını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda erkeğin sperm sayısını ve sperm kalitesini arttırır ve erkek kısırlığının tedavisinde etkilidir. Artan sperm sayısı ve sağlıklı spermler, çocuk sahibi olma şansınızı arttırır. Ayrıca polen, erkeklerde prostat sorunlarının tedavisinde de etkili bir çözümdür.

İlginizi Çekebilir

Azospermi tanısı

Azospermi Gelişimini Tetikleyen Faktörler Nelerdir?

Erkeklerde önemli bir sağlık problemi olarak ortaya çıkan ve her geçen gün ilgili şikayet sayısının …