Aşılama Tedavisi Sonrasında Kanama Olması Normal Mi?

Çocuk sahibi olmayı deneyen ancak olumsuz sonuç alan çiftlerin tercih ettiği alternatif tedavi uygulamalarından birisi olan aşılama yöntemi son dönemin en başarılı tedavi uygulamalarından birisidir. Aşılama yöntemi ile kısa süre içerisinde çocuk sahibi olmak mümkündür. İlk olarak uzman doktora giderek aşılama tedavisi için uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer tedavi için uygun değilseniz bu durumda deneme yapmak sakıncalıdır. Ancak farklı tedavi teknikleri kullanılabilir. Uzman doktorun vereceği test listesini tamamen yaptırmalı ve sonuçlarını doktorunuza iletmelisiniz. Böylede tedavi için uygun olduğunuzu bu noktadan sonra öğrenebileceksiniz. Eğer tedavi için uygun iseniz sizi bekleyen zorlu bir süreç bulunuyor. Bu süreci uzman doktor gözetiminde sürdürebilirsiniz.

AŞILAMA TEDAVİSİNİN AŞAMALARI

Aşılama tedavisinde bazı aşamalar uygulanmaktadır. Kadın ve erkeğin ilgili aşamalarda üzerine düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Aksi takdirde tedavinin başarı ile sonuçlanması mümkün değildir. Eğer siz de aşılama tedavisinden başarı elde etmek istiyorsanız tedavi süresince verilen talimatlara uygunluk göstermelisiniz. İlk etapta kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması sağlanır. Böylece kadının olgunlaşmış yumurtalıkları ile döllenme işlemi gerçekleştirilebilir. Kadında bulunan olgun yumurtalıklara canlı sperm hücresi enjekte ederek döllenme işlemi gerçekleştirilir. Son aşamada ise embriyonunun oluşumu ve gelişimi yakından izlenir. Tüm bu aşamalarda doktor gözetiminde olmak son derece faydalıdır. Oluşabilecek olumsuz bir durumda müdahale edilebilmesi için doktor gözetiminde olmanız gerekir.

AŞILAMA SONRASINDA KANAMA OLUR MU?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan birisi de aşılama tedavisi sonrasında kanama olup olmayacağıdır. Bu konuda uzmanlar bazı görüşlerde bulunmuştur;

  • Aşılama yönteminin uygulanması ardından kanama gerçekleşmemesi gerekir. Uygulamada kanama olması için herhangi bir neden bulunmamaktadır. Aşılama yönteminin uygulandığı bazı kadınlarda uygulama sırasında rahimin ağız bölgesinde ufak çaplı leke formunda kanama oluşabilir ancak bu durum sıklıkla karşımıza çıkmaz nadir oluşabilen bir durumdur.
  • Aşılama yönteminin uygulanması sonrası görülen kanama böyle bir kanama ise gebelik şansını olumsuz yönde etkilemeyecektir. Çok kısa, ortalama olarak 1 gün süreli bu kanamalar görülebilir.
  • Kanama 3 günden fazla, leke formunda değil yoğun kanama şeklinde görülüyorsa bu durumda doktora muhakkak danışılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

İleri Yaşta Azospermi Rahatsızlığına Yakalanmak Mümkün Mü?

Erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden birisi de azospermi rahatsızlığıdır. Testislerde meydana gelen işlev bozukluğu ve …