Aşılama Tedavisi Sonrasında Kanama Olur Mu?

Çocuk sahibi olamayan çiftler için geliştirilen tedavi yöntemlerinden birisi de aşılama tekniğidir. İlgili tedavi yönteminin kullanılabilmesi için çiftlerin tedaviye uygun olup olmadığı kararlaştırılır. Bunun için çiftlere bazı testler sunulur ve ilgili testleri eksiksiz olarak yaptırması talep edilir. Böylece çiftlerin herhangi bir sorunu olup olmadığı net olarak ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda çiftlerin tedavi uygulamasında herhangi bir yan etkiye maruz kalmaması için test sonuçları ayrıntılı bir şekilde incelenir. Bu incelemelerin ardından alanında uzman doktor tarafından verilen karar ile tedavi uygulamasına başlanılır. Tedavi uygulaması çeşitli aşamalarda oluşur. Uygun periyotlarda doktor gözetiminde sürdürülecek olan tedavi uygulamasında hastanın da çaba sarf etmesi gerekir. Böylece tedavi süreci kolaylaşmış olur.

Sleeping

AŞILAMA TEDAVİSİ AŞAMALARI

Aşılama tedavisinde belli başlı aşamalar bulunmaktadır. Bu aşamalar uzman doktorla birlikte eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması ile başlayan çalışma embriyonun gelişimine dek sürdürülür. İlk etapta kadındaki yumurtalığın arttırılması sağlanmaktadır. Bunun için ek olarak yumurtalık ilaçları kullanılabilir. Kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması ile birlikte erkekten canlı sperm hücresinin alınması sağlanır. Daha sonra döllenme işlemi gerçekleştirilir. Döllenme işleminin ardından ise son aşama olan embriyonun oluşumu ve gelişimi aşaması takip edilir. Tüm bu süreçte uzman doktor çiftleri yakından takip eder ve uygulamalar konusunda bilgilendirir. Siz de zorluk çektiğiniz konularda uzman doktora başvurarak kısa sürede tedavi ile ilgili bilgi ve destek alabilirsiniz.

AŞILAMA TEDAVİSİ SONRASI KANAMA OLUR MU?

Aşılama tedavisinin ardından kafada oluşan soru işaretlerinden birisi de kanama olup olmayacağıdır. Bu konuda uzmanların yapmış olduğu bazı açıklamalar bulunur. Bunlar;

  • Aşılama yönteminin uygulanması ardından kanama gerçekleşmemesi gerekir. Uygulamada kanama olması için herhangi bir neden bulunmamaktadır. Aşılama yönteminin uygulandığı bazı kadınlarda uygulama sırasında rahimin ağız bölgesinde ufak çaplı leke formunda kanama oluşabilir ancak bu durum sıklıkla karşımıza çıkmaz nadir oluşabilen bir durumdur.
  • Aşılama yönteminin uygulanması sonrası görülen kanama böyle bir kanama ise gebelik şansını olumsuz yönde etkilemeyecektir. Çok kısa, ortalama olarak 1 gün süreli bu kanamalar görülebilir.

yukarıdaki açıklamalardır.

İlginizi Çekebilir

İleri Yaşta Azospermi Rahatsızlığına Yakalanmak Mümkün Mü?

Erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden birisi de azospermi rahatsızlığıdır. Testislerde meydana gelen işlev bozukluğu ve …