Aşılama Yöntemi Nedir? Ne Zaman Uygulanır?

Çocuk sahibi olamayan çiftler için hazırlanmış birçok alternatif tedavi seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında yer alan aşılama tekniği de önemli oranda başarılı bir tekniktir. Çiftlerin çocuk sahibi olabilmesi için tıbbi imkanlar kullanılarak uygun koşullarda yeterli çalışmalar yapılır. Böylece çiftler çocuk sahibi olabilir. Özellikle kısırlık benzeri etkiye sahip olan çeşitli genital rahatsızlıkların var olduğu süreçte aşılama tekniği önemli bir seçenektir. Bu seçenek yardımı ile hayallerinize kavuşmanız ve çocuk sahibi olmanız mümkün olabilir. Başarı oranı yüksek olan bu teknik ülkemizde de sık sık uygulanmakta ve uzman doktorlar tarafından hastalara önerilmektedir. Uzman doktorların ilgili tekniği kullanmak için hastaların uygun şartlara sahip olup olmadığına karar vermesi gerekir.

Kök Hücre İle Azospermi Tedavisi

AŞILAMA TEKNİĞİ NE ZAMAN YAPILIR?

Aşılama tekniğinin uygulama sürecinin öncesinde belirli testler yapılmaktadır. Aşılama tekniğinin kullanılması için bu testler şarttır. Bazı şartlara sahip olan bireylerin aşılama tekniğini kullanması mümkündür. Aynı zamanda çikolata kisti, tüplerde meydana gelen lezyonlar, sperm bozuklukları, açıklanamayan kısırlık, cinsel ilişkiye engel oluşturan durumlar vb. noktalarda aşılama tekniği uygulanabilmektedir. Uzman doktorlar test sonuçlarına göre hareket etmekte ve var olan bu rahatsızlıkların gelişim sürecine bağlı olarak tedaviyi uygulamaktadır. Uzmanların bu süreçte yapacağı işlemler çok önemlidir. Bu nedenle doktor gözetiminde tedavi olmanız ve var olan gelişmelerin yakından takip edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde aşılama tekniğinden başarılı sonuç almanız mümkün olmayacaktır.

AŞILAMA TEKNİĞİNİN ETKİLERİ

Günümüzde çocuk sahibi olabilmek için kullanılan aşılama tekniği çiftlerin psikolojik olarak kendisini rahat hissetmesine de neden olabilir. Çiftlerin çocuk sahibi olamamasıyla birlikte psikolojik olarak çöküntüye uğradığı bilinmektedir. Özellikle 1 yıl boyunca yapılan uygulamaların tamamından olumsuz sonuç alınması durumunda kısırlık teşhisi konulur. Bu gibi durumlar çiftleri derinden üzebilir. Aynı zamanda psikolojik çöküntü yaşamaları muhtemeldir. Çiftlerin benzer problemler ile karşı karşıya kalmaması için alternatif tedavi yöntemlerini kullanması ve bitkisel tedavi seçeneklerini değerlendirmesi gerekir. Böylece daha pozitif bir düşünceye sahip olmaları mümkün olacak ve psikolojik etmenlerden uzak duracaklardır. Uzmanlar bu konuda yardımcı olarak çiftlere uygun olan reçeteyi hazırlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

İleri Yaşta Azospermi Rahatsızlığına Yakalanmak Mümkün Mü?

Erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden birisi de azospermi rahatsızlığıdır. Testislerde meydana gelen işlev bozukluğu ve …