Aşılama Yöntemi Sonrasında Ne Zaman Gebelik Testi Yapılır

Çocuk sahibi olamayan çiftlerin uyguladığı tedavi yöntemlerinden birisi de aşılama yöntemidir. Son derece başarılı sonuçlar ortaya koyan aşılama tedavisi çiftlerin birçok sorunundan kurtulmasını ve daha pozitif düşünmesini de sağlar. Çiftlerin en büyük hayali olan çocuk sahibi olma düşüncesine bir adım kala kritik bir uygulama olan aşılama tedavisi çiftleri psikolojik olarak rahat ettirdiği gibi hayallerine kavuşturmada da etkilidir. Yapılması gereken işlemlerin eksiksiz bir şekilde sürdürülmesiyle birlikte çiftler kısa süre içerisinde olumlu sonuç alacaktır. Tabi tüm bu sürecin başlatılması için öncelikle bir kadın doğum uzmanına görünmek gerekir. Böylece var olan problemler tespit edilir ve gerekli çalışmalar kısa süre içerisinde başlatılır.

AŞILAMA TEDAVİSİNDE YÜRÜTÜLEN İŞLEMLER

Aşılama tedavisi yapılmadan önce çiftlerin bazı test gruplarını yaptırması ve bu test gruplarının sonuçlarını eksiksiz olarak uzman doktora teslim etmesi gerekir. Böylece ilgili çalışmalar kısa süre içerisinde başlatılır. Eğer tedavi için engel teşkil edecek bir durum yoksa doktorunuz tedavi olmanız için onay verir. Çocuk sahibi olmak isteyen çitlerde tedavi için onay alındığı andan itibaren bazı uygulamalar yapılmaya başlanır. İlk olarak kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması hedeflenir. Daha sonra ise kadının yumurtalıkları erkekteki canlı sperm hücresi ile döllenir. Döllenme işleminin ardından embriyonun oluşumu sağlanır ve embriyonun gelişimi uzman doktor tarafından yakından takip edilir. Böylece oluşabilecek çeşitli komplikasyonlara anında müdahale edilebilir.

AŞILAMA TEDAVİSİNİN ARDINDAN GEBELİK TESTİ YAPILIR MI?

Aşılama tedavisinin ardından gebelik testinin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili birçok soru gelmektedir. Aşılama yönteminin uygulanması ardından gebelik testi tıpkı normal hamileliklerde geçerli olanla aynıdır. Aşılama uygulandıktan 14 gün sonra gebelik testi yapılmalıdır. Bu süreçte yapılan gebelik testi kesin sonucu verebilir. Gebelik testi yaptırmak isteyen çiftlerin bu hususlara dikkat etmesi gerekir. Tedavi sonrası süreçte en önemli konulardan birisi de gebelik testidir. Kadınların gebelik testi yaptırmadan önce minimum 14 gün beklemesi gereklidir. Böylece hem oluşabilecek yan etkileri azaltır hem de ideal sonuçları elde edebilir. İlgili konuda detaylı bilgi almak için uzman doktorunuza başvurarak hem gebelik testi süresini hem de tedavi sonrası süreci aydınlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İleri Yaşta Azospermi Rahatsızlığına Yakalanmak Mümkün Mü?

Erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden birisi de azospermi rahatsızlığıdır. Testislerde meydana gelen işlev bozukluğu ve …