Azospermi Hakkında

Aşılama Yöntemi Uygulandıktan Sonra Nasıl Beslenmek Gerekir?

Çiftlerin çocuk sahibi olmak için tercih ettiği tedavi seçeneklerinden birisi olan aşılama tedavisi kısa sürede etkili sonuç alınmasına yardımcı olur. Aşılama tedavisi ile birlikte çocuk sahibi olmak mümkündür. Bu süreçte uzman doktor gözetiminde olmak son derece önemlidir. Oluşabilecek herhangi bir durumda müdahale edilebilmesi için doktor gözetiminde olunması önerilir. Aşılama tedavisinde kullanılan yöntemler tıbbi imkanlar doğrultusunda sunuluyor olsa bile kişiler oluşabilecek komplikasyonlarda bireysel müdahalelerde bulunamaz. Bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi uygulama uzman doktorun talimatlarını dinlemek ve yakından gözlem yapılmasına imkan sağlamaktır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrası süreç çok önemlidir. Siz de tüm bu süreçte uzmanlardan destek alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

AŞILAMA TEDAVİSİNİN AŞAMALARI

Aşılama tedavisinde kullanılan aşamalar 14 günlük bir süreci kapsamaktadır. Maksimum 14 gün içerisinde sonuç almanın mümkün olduğu bu süreçte ilk olarak yumurtalık sayısının arttırılması hedeflenir. Olgunlaşmış yumurtalık sayısı arttırıldıktan sonra işlemler devam eder ve erkekten alınan canlı sperm hücresinin yumurtalığa enjekte edilmesi sağlanır. Bu noktadan sonra embriyonun oluşumu ve gelişimi izlenir. İlgili süreç büyük bir önem taşıdığından uzman doktor süreci yakından takip eder. Eğer ilk denemede olumlu sonuç alınmadı ise tekrar deneme yapılabilir. Böylece çiftlerin olumlu sonuç alma olasılığı hızla artar. İlk denemede yapılan hatalar tekrarlanmaz ve çiftin istediği sonucun alınması için daha uygun yöntemler kullanılarak tedavi uygulanır.

AŞILAMA SONRASINDA BESLENME ŞEKLİ

Normal yollarla gebe kalan kadının aşılama tedavisi sonrasında da beslenme şeklinde önemli bir değişiklik yapmasına gerek yoktur. Yani normal bir gebe ile aşılama tedavisi sayesinde gebe kalmış kişiler aynı süreci takip eder. Beslenme şeklinin bu konuda büyük bir önemi yoktur. Sadece embriyonun sağlıklı gelişimi için sağlıklı besinler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra vitamin takviyesi yapılabilir. Embriyonun gelişim sürecinde alacağınız her bir besin önemlidir. Her ne kadar normal gebe ile aynı besinler tüketilebiliyor olsa da tıpkı normal gebelerin sağlıklı beslenme şeklinde yaptığı uygulamalar tekrar edilmelidir. Annenin beslenme şekli konusunda hassas olması ve gelişim sürecinde dikkatli olması gerekir.

İlginizi Çekebilir

İleri Yaşta Azospermi Rahatsızlığına Yakalanmak Mümkün Mü?

Erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden birisi de azospermi rahatsızlığıdır. Testislerde meydana gelen işlev bozukluğu ve …