Azospermi Rahatsızlığına Neden Olan Postestiküler Faktörler

Erkek kısırlığı olarak bilinen azospermi hastalığı erkekleri psikolojik olarak yıpratan önemli rahatsızlık türlerinden birisidir. Bu tür rahatsızlıkların tedavisi mümkündür. Kısırlığın kalıcı olacağını düşünen birçok erkek hayatı kendisine zehir edecek düzeyde yıpranabilir. Psikolojik etmenlerden kaçınarak daha sağlıklı yollar tercih edilmeli ve erken tanı süreci önemsenmelidir. Rahatsızlığın tanısı kısa sürede konulmalıdır. Gelişim gösteren azospermi rahatsızlığı hangi faktöre bağlı olursa olsun canlı sperm hücresi sayısını hızla azaltır. Bu gibi durumlarda kişinin çocuk sahibi olması olasılığı da azalır. Siz de uzman doktorlara görünerek hastalık durumunu netleştirebilir azospermi rahatsızlığına sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Böylece tedavi süreci gecikmeyecektir. Azospermi rahatsızlığı tedavi edilebilen rahatsızlık türlerinden birisidir.

AZOSPERMİ İLE MÜCADELE ETMEK MÜMKÜN MÜ?

Erkeklerde canlı sperm hücresi oranını azaltan ve yumurtanın döllenmesine engel olan azospermi rahatsızlığı birçok şekilde tedavi edilebilir. İlk olarak rahatsızlığa neden olan faktörler ortaya çıkarılmalıdır. Bunun için uzmanların uygulamış olduğu çeşitli testler bulunmaktadır. Azospermi rahatsızlığının ortaya çıkarılması için uygulanan bu testler kısa süre içerisinde sonuç vermektedir. Eğer siz de azospermi rahatsızlığına sahipseniz bu tür rahatsızlıkların tespiti için acele etmelisiniz. Aksi takdirde kısılık riskini arttırarak daha zorlu tedavi seçenekleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Azospermi rahatsızlığı ile mücadele edebilmek için doğal tedavi yöntemlerini kullanmak mümkündür. Psikolojik etmenleri en aza indirmek ve pozitif düşünmek için yoga tekniği kullanılabilir.

POSTESTİKÜLER FAKTÖRLER NELERDİR?

Azospermiye neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Postestiküler faktörlerde bunlar arasında yer alan önemli bir gruptur. Azospermiye neden olan postestiküler faktörler kanalların tıkanık olması ya da işlev bozuklukları anlamına gelir. Testisten üretilen spermin dış ortama ulaşmasına engelleyerek semende sperm bulunmamasına yani azospermiye yol açabilir. Bu faktörler ortaya çıkarıldıktan sonra uygulanacak tedavi yönteminin şeması belirlenir. Uzman doktorlar her bir aşamayı yakından takip ederek oluşabilecek gelişimleri de gözlemler. Faktörler önemli oranda etkilidir. Çünkü hormonal faktörler veya sperm üretim sisteminin bozulmasına bağlı olan faktörler farklı şekillerde gelişim görülmesine neden olabilir. Bu gibi durumların detaylı olarak incelenmesi ve tedavi yönteminin ne gibi fayda sağlayacağının önceden belirlenmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir

Tıkayıcı Olan Azospermi Durumlarında Hangi Yöntemler Kullanılır?

Erkek kısırlığı olarak bilinen yaygın hastalıklardan birisi de azospermi rahatsızlığıdır. İlgili rahatsızlık erkeklerin kabusu olmakta …