Cinsel İsteksizliğin Başlama Yaşı Var Mıdır?

Erkeklerde zaman içerisinde oluşum gösteren ve sürekli olarak gelişen durumlardan birisi de cinse isteksizliktir. İlgili rahatsızlık çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişim gösterebilir. Rahatsızlığın tedavisi mümkün olsa bile hangi nedene bağlı olarak gelişim gösterdiğini keşfetmek önemli bir süreçtir. Bu nedenle erkeklerin ne sebeple olursa olsun cinsel isteksizlik yaşadığı noktada uzmanlardan destek alması önerilir. Cinsel isteksizliğin birçok nedeni olduğundan dolayı uzmanlar belli başlı testleri uygulamak zorundadır. Genital bölge ile ilgili olarak gelişim gösteren bazı hastalık grupları da cinsel isteksizlik yaratabilir. Tüm bu etmenler elde edilen bulguların neticesinde tanı konularak değerlendirilir. Sizinde bu ve buna benzer bir probleminiz varsa ve bu cinsel hayatınızda sorun yaratıyorsa uzmanlardan destek alabilirsiniz.

CİNSEL İSTEKSİZLİĞİN YAŞ SINIRI

Cinsel isteksizlik ile ilgili uzman doktorlar bazı açıklamalarda bulunmuştur. Erkeklerde cinsel isteksizlik için belirli bir yaş grubu bulunmaz. Cinsel isteksizlik oldukça genç yaşlarda da ortaya çıkabilir. İlk deneyimde başarısız olan, daha önce hiçbir cinsel deneyim yaşamayan veya evlilik öncesi tedirginliğe bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi yoğun ders ve sınav temposu yaşayan öğrenci hatta normal günlük aktivitesini sürdüren ancak aşırı stres altındaki iş adamında bile görülebilir. Sıklıkla psikolojik etkilerin erken yaşlarda izlenmesine rağmen erkekte cinsel isteksizliğe yol açan organik sorunlar da genç yaşlarda yaşanabilmektedir. Testosteron salınımını etkileyen beyindeki hipofiz ve hipotalamus bölgesi hastalıkları veya testislerdeki fonksiyonel bozukluklar her yaşta ortaya çıkabilir.

CİNSEL İSTEKSİZLİĞİN ETKİLERİ

Cinsel isteksizlik rahatsızlığının en büyük etkisi psikolojik olarak kişinin yıpranmasıdır. Kişi kendisini verimsiz ve yetersiz hissetmeye başlayabilir. Bu gibi durumların ana sebebi ise baskı kurulmasıdır. Kişi en yakınından bile eleştiri duyduğu anda psikolojik olarak yıpranabilir. Bu gibi durumlarda doğal tedavi yöntemleri veya alternatif tıp kullanılabilir. İlgili yöntemler ile psikolojik etmenlerden kısmi olarak kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda psikoterapi yöntemi ile birlikte rahatsızlığın etkilerinin kısa sürede atlatılabilmesi mümkün olmaktadır. Siz de psikolojik olarak çöküntü içerisinde iseniz bu konuda uzmanlardan destek alabilirsiniz. En yakın uzman hekime görünerek sorunlarınızı anlatmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

İleri Yaşta Azospermi Rahatsızlığına Yakalanmak Mümkün Mü?

Erkeklerin en büyük sağlık problemlerinden birisi de azospermi rahatsızlığıdır. Testislerde meydana gelen işlev bozukluğu ve …