Azospermi Hakkında

Erkek Kısırlığının İlaç Tedavisi Var Mıdır?

Erkeklerin yaşantısı boyunca yaşadığı en büyük sağlık problemlerinden birisi de kısırlıktır. Kısırlık rahatsızlığı nedeniyle kişiler çocuk sahibi olamamaktadır. Çocuk sahibi olmak için yapılan çalışmalar yeterli olsa bile çeşitli problemlere bağlı olarak olumsuz sonuç almak mümkündür. Eğer siz de çocuk sahibi olma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu konuda uzman doktorlardan yardım alabilirsiniz. Uzman doktorlar sizlere gerekli yardımları yaparak bir an önce sağlığınıza kavuşmanız ve doğal yollarla çocuk sahibi olmanızı sağlayacaktır. Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler bu süreçte sabırlı ve olumsuz düşüncelerden uzak olmalıdır. Aksi takdirde kişinin tedavi süreci boyunca başarılı sonuç alması mümkün olmayacaktır. Sizlere bu süreçte destek olacak birimler ile iletişime geçebilirsiniz.

ERKEK KISIRLIĞINDA TEDAVİ SÜRECİ

Erkek kısırlığında tedavi süreci çok önemlidir. Kısırlık tanısı konulduğu takdirde kısa süre içerisinde tedavi sürecinin başlatılması gerekir. Aksi takdirde kısırlık tedavisi ile ilgili süreçte başarılı olunması mümkün değildir. Kişilerin bu süreçte eşinden destek görmesi de önemlidir. Eğer kişi hiçbir şekilde destek göremiyorsa sıkıntılı süreç daha şiddetli bir periyotta seyredebilir. Kişi için belirlenen en uygun tedavi yöntemi uzman doktor tarafından uygulanmaya başlanır. Tedavi yönteminin uygulaması uzman doktor tarafından yapılırken alternatif tıp ile sunulan yöntemler ile kişinin kendisini psikolojik olarak iyi hissetmesi de sağlanır. Bireysel çabaların yanı sıra uzman doktorun taleplerini doğru bir şekilde uygulamak önemli bir seçenektir.

ERKEK KISIRLIĞINDA İLAÇ TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ?

Kısırlık rahatsızlığının cerrahi operasyonla mı yoksa ilaç tedavisiyle mi olduğu konusunda kafalarda soru işareti bulunmaktadır. Kişilerin bu tür yöntemler hakkında net bir bilgiye sahip olmaması nedeniyle uzman doktorlar çeşitli açıklamalarda bulunmaktadır. Uzman doktorlar kısırlık konusunda detaylı açıklama yaparak bilgi vermektedir. İlaç tedavisinin tek kullanılabileceği durum esas olarak hormonal bozukluklarıdır. Sperm yapımını kontrol eden hormonların azaldığı durumlarda, bu hormonlar yerine konulduğunda sperm yapımı rahatlıkla sağlanabilir. Hipogonadotropik hipogonadizm adı verilen bu tabloda iki yıla kadar uzayabilen bir ilaç tedavisi sorası menide sperm elde edilebilmekte ve normal yolla veya tüp bebek tedavisi ile çiftler çocuk sahibi olabilir.

İlginizi Çekebilir

Azospermi Rahatsızlığı Kimlerde Görülür?

Azospermi rahatsızlığı erkeklerde kısırlık olarak tanımlanan rahatsızlık türlerinden birisidir. Erkeklerde kısırlık görülmesinin nedenleri arasında çeşitli …