Kısırlık Tedavisi Ve Yoga

Bir süredir uğraşmanıza rağmen çocuk sahibi olamadığınız için artık tıbbi tedavi seçenekleri mi aramaya başladınız? Peki, daha önce hem erkekler hem de kadınlarda kısırlık sorununu tedavi etmeye yardımcı olabilecek bazı etkili yoga duruşları olduğunu duymuş muydunuz?

Yoga, farklı sağlık sorunları nedeniyle acı çeken insanları sihirli bir şekilde iyileştirebiliyor. Kısırlık, toplumda oldukça yaygın bir sorundur. Çeşitli kısırlık tedavisi seçeneklerine belirli yoga duruşlarının eklenmesi ile, kısırlığı doğal olarak tedavi edebilirsiniz!

Yoga Duruşları Kısırlığı Nasıl Etkiliyor?

Yoga, hem zihin hem de beden için çok etkilidir. Yoga pozisyonlarını uygulamak, kasların ve organların güçlenmesine yardımcı olabilir.

Bazı duruşlar, pelvik bölgedeki kan dolaşımını iyileştirmeye, kozmik evrensel enerjinin aşağı akışını arttırmaya ve bir kadının hamile kalma şansını arttırmaya yardımcı olur.

Aile kurmak için mücadele eden çiftler, çocuk sahibi olmak için kısırlık tedavisi sürecinde belirli yoga duruşlarını da deneyebilirler. Hamile kalma şansınızı arttırmak için deneyebileceğiniz bazı yoga duruşları şöyle;

Omuzlardan destek alan bu ayakta duruş, kadınların üreme problemlerini iyileştirmeye yardımcı olur.

Bu duruş, tiroid ve paratiroid bezlerinde ek bir gerginlik oluşturarak, hipofiz bezine kan akışını arttırır. Aynı zamanda kan akışını üreme organlarına yönlendirir ve kısırlığın sorunlarını etkin bir şekilde tedavi eder.

Bu duruş; omurgayı, kalçayı, iç uylukları ve arka adele kaslarını geriyor. Pelvik bölgedeki kan akışında bir artış sağlıyor. Bu duruş, yumurtalıklar da dahil olmak üzere karın organlarını uyarıyor. Ayrıca, pelvik tıkanıklığın hafifletilmesine de yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir

Rosi Tekniği Nedir? Rosi Tekniğini Kimler Kullanabilir?

Birçok çift çocuk sahibi olmanın hayali ile yaşar. Hatta bu yönde çalışmalar yaparak hayallerini gerçekleştirmek …