Akupunktur ile kısırlık tedavisi

Kısırlık Tedavisinde Akupunktur İşe Yarar Mı?

Akupunktur tedavisi gören kadınların, başarılı bir tüp bebek şansını arttıracak koşullar ya da gebe kalmayı zorlaştıran polikistik over sendromunu tedavi edip etmediğini araştıran birçok çalışma, gebelik ve doğum şansının arttığını gösteriyor. Bazı doktorlar, progesteron gibi stres hormonları doğurganlık hormonlarını düşürebileceğinden, genel stres düzeylerini düşürmeye yardımcı olmak için kısırlık tedavisi gören hastalara akupunktur tedavisi önermektedir.

 

 

Akupunktur Kısırlık Tedavisinde Nasıl İşliyor?

Akupunktur, vücudun belli noktalarına ince, çelik iğneler yerleştirilmesini içeren geleneksel bir Çin tıbbı uygulamasıdır. Çin tıbbının bakış açısına göre bu iğneler; vücudun enerji kanallarını belli noktalarda uyarıyor. İğnelerin nereye gittiğine bağlı olarak bir kişi; sakin ya da daha enerjik hissedebilir veya belirli hormonlarda bir düşüş ya da yükselme görülebilir ya da pelvis gibi vücudun belli bölgelerine kan akışının artması ile fiziksel değişiklikler yaratabilir.

 

Akupunktur, kısırlık tedavisi sırasında vücudunuzun sürece hazırlanmasına yardımcı olmak için yapılabilir. En iyi sonuç için birkaç seans önerilmektedir. Bununla birlikte, akupunktur seçeneğini değerlendirmeden önce, doktorunuz tarafından tıbbi bir değerlendirme aldığınızdan emin olun.

Uzmanlara göre fallop tüpleri tıkanıklığı gibi akupunktur tedavisinin yardım edemeyeceği belli koşullar vardır, bu nedenle vücudunuzda neler olup bittiğini öğrenmelisiniz. Muayene sonrasında, kısırlık tedavisine destek olarak bir akupunktur uzmanına danışabilirsiniz. Doktorunuz önermedikçe, çeşitli otları kullanmaktan kaçının, bazıları doğurganlığınıza zarar verebilir ya da mevcut bir gebeliği tehlikeye sokabilir.

 

İlginizi Çekebilir

Rosi Tekniği Nedir? Rosi Tekniğini Kimler Kullanabilir?

Birçok çift çocuk sahibi olmanın hayali ile yaşar. Hatta bu yönde çalışmalar yaparak hayallerini gerçekleştirmek …