Kısırlık Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, hem bilimsel hem de geleneksel birçok farklı yöntemi deniyor. Kısırlık tedavisinde tercih edilen bir tedavi yöntemi de doğal bitkilerdir. Bu yazımızda, kısırlık tedavisinde kullanılan bitkilerden bahsedeceğiz…

Isırgan Otu

Isırgan otu, doğurganlığı arttırmak için en çok tercih edilen otlardan biridir. Rahmi besler, aynı zamanda böbrekleri güçlendirir.

Kızıl Yonca

Kızıl yonca, kısırlık tedavisinde kullanılan bitkilerden biridir. Alkali yapan bu bitki, döllenmenin gerçekleşmesi için gereken hormonları dengeler. Vücudun alkali ve pH seviyelerinin dengelenmesi için uzun bir yol kat eder. Aynı zamanda kadının gebe kalma yeteneğini etkileyen yüksek miktarda magnezyum ve kalsiyum içerir.

Ahududu

Tıpkı ısırgan otu ve kızıl yonca gibi ahududu yaprakları da rahim toniği olarak kullanılır. Ahududuyu yarım litre suyun içinde 4 saat bekletip sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Siyah Yılankökü

Adet düzensizliğiniz varsa, siyah yılan kökü, ideal bir bitkidir. Adetin başlaması için yüzlerce yıldır kullanılan bir bitkidir. Anti-inflamatuar özellikleri bulunan siyah yılankökü, rahim kasılmalarını önler, iltihaplanmasını azaltır ve rahmin rahatlamasını sağlar.

Maca

60 farklı besin maddesi ve toplamda 31 mineral içeren maca bitkisi, üreme sistemi için çok besleyici bir bitkidir. Erkek ve kadınlarda önemli hormonları etkileyen bileşikler içerir. Vücudu güçlendirir.

Arslankuyruğu

Kadın sağlığı için hem duygusal hem de fiziksel olarak kutsal bir bitki olarak görülür. Rahmi uyarır ve etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Arslankuyruğu ayrıca, doğurganlığa da yardımcı olur. 1-2 çay kaşığı arslankuyruğu otunu 10-15 dakika bekletip içebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Rosi Tekniği Nedir? Rosi Tekniğini Kimler Kullanabilir?

Birçok çift çocuk sahibi olmanın hayali ile yaşar. Hatta bu yönde çalışmalar yaparak hayallerini gerçekleştirmek …