Testislerde Ağrı Hissetmek Azospermi Rahatsızlığına İşaret Eder Mi?

Erkek kısırlığı olarak bilinen azospermi rahatsızlığı önemli sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Azospermi rahatsızlığına sahip olan erkeklerin çocuk sahibi olma şansı düşüktür. İlgili rahatsızlıkta kişinin canlı sperm hücresi üretimi azalır. Bununla birlikte sperm parametrelerinin bozulduğu gözlemlenir. Kişinin ilgili rahatsızlığa yakalandığı takdirde tedavi sürecine geçmesi gerekir. Geciktirilen tedavi süresi daha önemli sağlık problemlerini ortaya çıkarabilir. Azospermi rahatsızlığına sahip olan kişiler en yakın tedavi merkezine uğrayarak kısa süre içerisinde yan koyulmasını ve tedavi sürecinin başlatılmasını sağlayabilir. Bu konuda yapılacak en önemli işlem kişinin harekete geçmesi ve tedavi sürecini ertelememesidir. Testis kanseri gibi sonucu ağır olan rahatsızlıklar ile mücadele etmek istemeyenlerin bir an önce tedavi olması gerekir.

AZOSPERMİ RAHATSIZLIĞININ TEDAVİSİ

Azospermi rahatsızlığı tıbbi imkanlar ile tedavi edilebilir. Rahatsızlığın tanısı koyulduktan sonra gelişim sürecine ve miktarına göre tedavi süreci belirlenir. Eğer testisteki kan damarlarının yapısında bozulma gözlemlenmişse ve kan akışının yeterli miktarda olmadığı gözlemlenmişse bu durumda tıbbi imkanlardan faydalanılır. Fakat kişinin azospermi rahatsızlığı giriş seviyesinde ise bu noktada doğal tedavi yöntemleri ve alternatif tıp yöntemleri kullanılabilir. Kişi ilgili süreçte uzman doktor gözetiminde olmalıdır. Böylece oluşabilecek komplikasyonlar yakından takip edilebilir. Kişinin bireysel çaba ile rahatsızlığın yan etkileriyle mücadele etmesi mümkün değildir. Bu nedenle uzman doktor gözetiminde olmak önemli bir seçenektir. Siz de tedavi süresi boyunca doktorunuzun gözetiminde olabilirsiniz.

AZOSPERMİ RAHATSIZLIĞININ BELİRTİLERİ

Azospermi rahatsızlığının birçok belirtisi bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak sıklıkla gelen sorulardan birisi de testislerde duyulan ağrılardır. Erkeğin önemli oranda sıkıntı yaşadığı bu durum azospermi rahatsızlığının habercisi olarak yorumlanabilir. Kişiden kişiye değişen belirtiler birçok erkekte benzer sonuç verebilir. Ancak ağrı eşiğinin farklı oranlarda olduğunu söylemek mümkündür. Bazı erkekler daha şiddetli ağrı duyarken bazıları ise azami oranda ağrı çekmektedir. Tedavi sürecinin ertelenmemesi önerilir. Böylece yaşanan ağrıların şiddetlenmesi ve testislerde meydana gelen problemin kısa sürede çözülmesi sağlanır. Bireysel olarak bu tür ağrılar ile mücadele etmek mümkün değildir. Kişilerin ilgili konuda dikkatli olması gerekir. Birçok uzman doktor bu konuda uyarı yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Azospermi Rahatsızlığı Kimlerde Görülür?

Azospermi rahatsızlığı erkeklerde kısırlık olarak tanımlanan rahatsızlık türlerinden birisidir. Erkeklerde kısırlık görülmesinin nedenleri arasında çeşitli …